Grażyna Lewicka, mentorka

Grażyna Lewicka

Mentor, menadżer, z wykształcenia lekarz. Swoją karierę zawodową rozpoczynała pracując jako asystent w laboratorium diagnostycznym, przechodząc następnie przez kolejne szczeble zarządzania na różnych szczeblach organizacyjnych w jednostkach ochrony zdrowia. Pełniła funkcje zarządcze w publicznej i prywatnej ochronie zdrowia. Absolwentka studiów menadżerskich na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a następnie Psychologii Biznesu w tejże uczelni. Od 2019 jest członkiem założycielem John Maxwell Team Polska, która jest częścią globalnej organizacji Johna Maxwell Enterprise. Od 2020 jest certyfikowanym trenerem i coachem tej organizacji. W 2020 uzyskała Certyfikat EMCC (European Mentoring & Coaching Council) Mentor Foundation. Współpracuje z Fundacją Liderek Biznesu.

Jestem mentorem z wieloletnim doświadczeniem. W ostatnim czasie moja praca skupiała się na wspieraniu młodych osób w trudnym dla nich okresie dorastania i podejmowania decyzji, które niejednokrotnie mają znaczący wpływ na ich przyszłość. Mentoring młodzieży i młodych dorosłych nabiera coraz większego znaczenia. Dlaczego? Żyjemy w coraz bardziej wymagających czasach. Media społecznościowe kreują wizerunek trudny do osiągnięcia. Wzrastają oczekiwania rodziców, nauczycieli, środowiska. Młodemu człowiekowi trudno dostrzec i skupić się na budowaniu siły wewnętrznej czy odporności psychologicznej. Młodzi ludzie zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, często realizują potrzeby innych, nie mając świadomości, jakie są ich własne. 

Jakiego wsparcia udzielam w takiej sytuacji? Jestem osobą, która oprócz wiedzy oraz doświadczenia, posiada indywidualne podejście do klienta. Podejście oparte na wspieraniu, docenianiu oraz zadawaniu pytań, które nakierują młodego człowieka na jego własną ścieżkę. Jestem nastawione przede wszystkim na rozwój, motywuję do podejmowania odważnych i dojrzałych decyzji. Zaletą takiego wsparcia jest to, że mogę przyjrzeć się sytuacji z dystansu, z zupełnie innej perspektywy. Jestem w stanie zauważyć cechy i zachowania określające młodą osobę. Mając na uwadze słowa Johna Maxwella, że „obecne okoliczności nie decydują, o tym, gdzie można iść, ale jedynie określają to, od czego można zacząć”,  daje młodemu człowiekowi waży element – nadzieję. Podpowiadam, jakie narzędzia rozwojowe wybrać i daję wyjątkową szansę na samodzielne dostrzeżenie drzemiącego w osobie potencjału. I chodzi nie tylko o odkrycie talentów, pasji czy czynności, które wzmagają pozytywne zachowania, ale także wskazanie możliwości wyboru i pokazania szerszej perspektywy. 

Kolejny obszar, nad którym możemy wspólnie pracować, to praca nad postawą. Postawa wpływa na każdy aspekt naszego życia. Budowanie pozytywnej postawy daje możliwości lepszego radzenia sobie z przeciwnościami. Nie chodzi tu o budowanie przekonania, że przeciwności nie będzie, albo można je nieustająco omijać. Moją rolą jest pokazanie, że pokonywanie przeciwności daje wyjątkową okazję do rozwoju. Podkreślam także, że nie zawsze można przewidzieć okoliczności, w jakich się znajdziemy. Można mieć za to wpływ na reakcję na wydarzenia. Mogą być one pozytywne lub negatywne. Zawsze jest wybór. Od tego wyboru zależy dalszy ciąg. John Maxwell powiedział “Czasem wygrywasz, czasem się uczysz” i to jest postawa, nad która warto pracować.

Zmień swoją perspektywę – będę Ci towarzyszyć.

Cena: 80,00 zł (z VAT)

Zapisy na konsultację online: butik@srodowiskozdrowia.pl. W treści e-maila proszę podać rodzaj konsultacji i dane kontaktowe. W odpowiedzi zaproponujemy dogodny termin spotkania.

POZOSTAŁE KONSULTACJE