Czym są peptydy i co pożytecznego mogą “zrobić” dla Twojej skóry?

Kiedy mówimy o terapii przeciwzmarszczkowej, to zapewne nie możemy zapomnieć o peptydach. To o nich mówi się, że “działają naprawdę”. Podczas stosowania kremów zawierających peptydy osiągamy rezultaty widoczne gołym okiem. Skóra staje się mocniejsza, bardziej gęsta, zdecydowanie bardziej odbudowana, co znacznie odmienia jej wygląd i spłyca zmarszczki.

Peptydy to krótkie łańcuchy aminokwasów, które stanowią budulec dla białek. Białka, które są ważne w walce o zachowanie młodej i jędrnej skóry, to kolegen, elastyna i keratyna. Te właśnie proteiny są fundamentem Twojej skóry i odpowiadają za jej wygląd, elastyczność oraz sprężystość. 

 

Bez nieustannej odbudowy nasza skóra jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, które prowadzą do uszkodzeń, wiotkości i pojawienia się zmarszczek.

Aplikując produkty kosmetyczne, peptydy zachowują się jak mini nośniki informacji. Przekazują wiadomość do komórek „budząc je” do odbudowy. Regeneracja to jedna z podstawowych funkcji skóry, lecz niestety – słabnie ona z wiekiem. Dlatego też mechanizm budowy nowego kolagenu i nowej elastyny sprawia, że wyglądamy młodziej.

Liczne badania naukowe potwierdziły, że peptydy pomagają utrzymać naturalnie zdrową skórę na wielu poziomach. Wpływają na sprężystość, łagodzenie podrażnień i głębokie nawilżenie.

Peptydy to nie wszystko

Dobrze dobrany „koktajl” składników potrafi wesprzeć skórę w walce z procesem starzenia. Należy zaznaczyć jednak, że produkty do twarzy powinny zawierać też inne składowe, wspierające pielęgnację cery (np. składowe nawilżające, wygładzające lub ochronne). Stosowanie produktów zawierających peptydy gwarantuje fenomenalne rezultaty w walce z objawami starzenia skóry, nawet takimi jak przebarwienia.

Zrób to dla siebie

Peptydy to kluczowa broń w walce ze starzeniem, dlatego powinniśmy włączyć je do codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Jeśli chcesz “obudzić” komórki skóry i spowodować, że będą zachowywać się jak młodsze i zdrowe, musisz codziennie poświęcać uwagę swojej skórze codziennie. Regularna pielęgnacja to gwarancja efektów widocznych gołym okiem.

autor: Magdalena Szychowska, mikrobiolog, kierownik laboratorium działu badań i rozwoju Forte Sweden, właściciel marki thesyska: https://www.thesyska.com/

źródło: Journal of Drugs in Dermatolog, Bulletin of Experimental Biology and Medicine, ChemMedChem, Clinical Chemistry and Laboratory Medicine, Biological Trace Element Research, Dermato Endocrinology

MOŻE CIĘ TAKŻE ZAINTERESOWAĆ