Marzena Jasińska

Marzena Jasińska

Fitoterapeuta, z wykształcenia chemik. Pracując wiele lat w przemyśle dużo uwagi poświęcała tematyce ochrony środowiska oraz możliwości uniknięcia negatywnego wpływu zanieczyszczeń środowiska, w tym elektrosmogu, na stan zdrowia człowieka.  

Kwalifikacje i kompetencje zawodowe w zakresie fitoterapii ugruntowała poprzez zdobycie uprawnień zawodowych w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Zwolennik medycyny integralnej, czyli kompleksowo podchodzącej do procesu przywracania zdrowia. Współtwórczyni Środowiska Zdrowia.

Jako zawodowy fitoterapeuta, z wykształcenia chemik, w swojej praktyce skupiam się na tematyce homeostazy organizmu człowieka, czyli zachowaniu równowagi wewnętrznej w odniesieniu do warunków zewnętrznych. Pracuję nad osiągnięciem tej równowagi poprzez zastosowanie naturalnych substancji aktywnych, znajdujących się w wielu roślinach.  

Sam proces homeostazy jest związany ze stałą kontrolą podstawowych parametrów życiowych, takich jak ciśnienie tętnicze, temperatura, pH organizmu. Za prawidłowe działanie tego mechanizmu odpowiada układ nerwowy, odpornościowy i hormonalny. Czynnikami sprzyjającymi zaburzeniom równowagi są przede wszystkim czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby, stres, niewłaściwa dieta oraz brak aktywności fizycznej. 

Zachowując równowagę na poziomie biochemicznym zapewniamy sobie równowagę na poziomie psychicznym. Działa to również i w drugą stronę – na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Stres i złe emocje przekładają się na stan fizyczny organizmu. 

Dlatego też w trakcie pierwszej konsultacji prowadzę wnikliwy wywiad na temat otoczenia, w jakim dana osoba przebywa, emocji, jakimi żyje i rodzaju pożywienia, jakie spożywa. Na podstawie tej analizy wspólnie wyciągamy wnioski. Następnie omawiamy indywidualną ścieżkę osiągnięcia i utrzymania równowagi organizmu na poziomie fizjologicznym i psychicznym. 

Pierwsza konsultacja, która jest prowadzona w formie on–line, trwa zazwyczaj około 60 minut. Kolejne spotkania to ok. 30 – 45 minut. Jeśli podejmujemy wspólną decyzję o rozpoczęciu terapii, przez pierwsze kilka tygodni skupiamy się na oczyszczaniu organizmu z toksyn, metali ciężkich, złogów i pasożytów. W kolejnym etapie wprowadzamy aktywne substancje roślinne o działaniu terapeutycznym, a w ostatnim kroku optymalizujemy pracę mikrobioty poprzez zastosowanie symbiotyków oraz kompleksów witamin. 

Tematyka, w której specjalizuję się to dolegliwości związane z okresem menopauzy i przedwczesnego starzenia kobiet. Jak wiadomo, poziom hormonu młodości spada po 30 roku życia. Dzięki odpowiednio zastosowanym fitohormonom, czyli naturalnym analogom hormonów syntetycznych, istnieje możliwości kontrolowania kortyzolu i opóźnienia niekorzystnych zmian. Dzięki temu jesteśmy w stanie na dłużej zachować czysty umysł, pamięć, siłę oraz urodę. 

Jakiego wsparcia jeszcze udzielam?  Jestem osobą ciepłą, skupioną na potrzebach drugiego człowieka. Należy jednak pamiętać, że skuteczność terapii fitoterapeutycznej zależy od naszej wspólnej pracy i zaangażowania. 

Lekarze nie zapewnią Ci zdrowia. Dietetycy nie sprawią, że będziesz szczupły. Nauczyciele nie uczynią cię mądrym. Guru nie uspokoją cię. Mentorzy nie uczynią Cię bogatym. Trenerzy nie dopasują cię. Ostatecznie musisz wziąć na siebie odpowiedzialność. Ratuj siebie”.  Naval Ravikant

Cena pierwszej konsultacji (trwa około jednej godziny): 200,00 zł (z VAT)

Cena każdej następnej konsultacji: 150,00 zł (z VAT),

POZOSTAŁE KONSULTACJE