O NAS

Chęć obcowania ze środowiskiem naturalnym w codziennym życiu oraz silna potrzeba adaptacji do otaczającego nas świata – zwłaszcza w trudnym czasie pandemii – była naszą inspiracją do zapoczątkowania kompleksowych działań związanych m. in. z medycyną ekologiczną, fitoterapią i naturalnymi metodami wspierania odporności. Chcemy przybliżać pojęcia takie jak anti-aging czy bio hacking, w ich właściwym, jakościowym znaczeniu.

Nasze losy – kobiet tworzących Środowisko Zdrowia – niewątpliwie połączyły się, kiedy zaczęłyśmy dostrzegać, że na własną rękę musimy poszukiwać metod utrzymania zdrowia i lepszego samopoczucia. O tym, co skłoniło każdą z nas do dokonania zmiany w swoim życiu, możecie przeczytać poniżej.

Marzena Jasińska Środowisko Zdrowia

W wieku 35 lat zaczęłam się przedwcześnie starzeć. Moja cera straciła blask, poszarzała, pojawiało się coraz więcej zmarszczek. Powód? Dużo i ciężko pracowałam w  międzynarodowych organizacjach o globalnym zasięgu. Coraz częściej dokuczały mi bóle głowy i pleców. Szukałam pomocy u różnych specjalistów, wydając setki złotych na przejazdy, wizyty i leki. Krótki weekendowy odpoczynek nie wystarczał, by zregenerować siły.

Czułam, że jeśli nie zatrzymam tej lawiny, stanę się staruszką w ciągu najbliższej dekady. Postanowiłam działać. Zaczęłam od kursów, m.in. z zakresu fitoterapii. Pomogły mi one zdobyć wiedzę, dającą możliwość spowolnienia procesów starzenia i zniwelowania zmian, które już zaszły w moim organizmie. Zrozumiałam, że istnieje droga pozwalająca na odsunięcie w czasie wejścia w fizjologiczny okres menopauzy.

Ta świadomość zmieniła moje życie o 180 stopni. Odzyskałam siły witalne, odmłodniałam, a co najważniejsze w wieku 40 lat po raz drugi zostałam mamą. Na portalu srodowiskozdrowia.pl będę dzielić się z Wami swoim doświadczeniem oraz postępami w fitoterapii krajowej i międzynarodowej. Zielarstwo to nie tylko moja pasja, ale i po części sposób na życie. Mam uprawnienia zawodowe fitoterapeuty, jestem więc w stanie pomóc Wam uporać się z problemami podobnymi do moich. Wiem i jestem dowodem na to, że wiek biologiczny można cofnąć. Jesteśmy w stanie dokonać tego samodzielnie, używając naturalnych technik i narzędzi. Tę wiedzę będę Wam sukcesywnie przekazywać.

Marzena Jasińska

Agnieszka Hobot Środowisko Zdrowia

Odkąd pamiętam żyło we mnie przekonanie, że stres jest przyczyną większości naszych dolegliwości – nie tylko tych lekkich, ale również tych bardziej poważnych. Zwracam także uwagę, na to co jem, jakiej jakości są to produkty i skąd pochodzą – kiedyś przychodziło to instynktownie, a później coraz bardziej świadomie. Moje doświadczenie zawodowe nigdy jednak nie było związane ze zdrowiem. Przez ostatnich dwadzieścia lat koncentrowałam się na branży związanej z ochroną środowiska. Pracy poświęcałam wiele godzin dziennie. Niestety los sprawił, że musiałam przewartościować swoje życie. Najbliższa mi osoba ciężko zachorowała, a ja musiałam pilnie szukać dla niej ratunku w naturalnych metodach leczenia.

Trudne przeżycia sprawiły, że i u mnie pojawiły się problemy ze zdrowiem, z którymi  konwencjonalna medycyna nie potrafiła sobie poradzić. Przez ten ciężki okres pomogli mi przejść fantastyczni specjaliści i terapeuci, kierujący się zasadą leczenia w zgodzie z naturą. Dzięki temu już wiem, jak sobie radzić z własnym umysłem i ciałem. Wiem, kiedy zwyczajnie powiedzieć sobie dość, zawołać – odpocznij, jesteś zmęczona.

Te doświadczenia stały się moim drogowskazem na przyszłość. Obudziły we mnie potrzebę wspierania osób, które chciałyby, bez poważnych ingerencji w w swój organizm, zachować dobre zdrowie i kondycję do późnego wieku. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do człowieka – takie spojrzenie na „całość” pozwala dostrzec drobne rzeczy, które mogą być przyczyną poważnych zaburzeń. Ja również, jak my wszyscy, jestem cały czas w podróży. Dziś jednak znam jej cel – to poznanie samej siebie.

Dzięki Środowisku Zdrowia mogę dzielić się z Wami swoim doświadczeniem, prowadzić fantastyczne, merytoryczne rozmowy z ekspertami i towarzyszyć Wam w poszukiwaniu własnej drogi do zdrowia, urody i wewnętrznej harmonii.

Agnieszka Hobot

Wprowadzając Was w Środowisko Zdrowia pragniemy zapewnić, że wszystkie przekazywane w tym miejscu informacje, dane, porady ect. poparte są faktami naukowymi, badaniami i zostały przez nas samych sprawdzone. Współpracujemy z najlepszymi – lekarzami, naukowcami, terapeutami i praktykami.

Zapraszamy Was wszystkich do współtworzenia Środowiska Zdrowia!

KONTAKT

    Imię

    Nazwisko


    Regulamin sklepu